Otevřít menu

Na úvodní stranu Knihovna a Volnočasové centrum Ráček Železné

Návštěv :
Celkem : 6876
Týden : 3
Dnes : 0

VOLNOČASOVÉ CENTRUM RÁČEK vzniklo v září roku 2010 a funguje pod obcí Železné, zajišťuje volnočasové aktivity, sportovní, mimoškolní, umělecké, společenské a kulturní vyžití nejen pro obyvatele Železného, ale pro všechny občany v mikroregionu Porta. Je to místo, kde se mohou setkávat místní rodiny, senioři, děti, mládež a obyvatelé obce Železné a přilehlého regionu.

 

Cílem Volnočasového centra Ráček je možnost navazování nových sociálních vazeb a vztahů mezi obyvateli regionu při výše uvedených akcích, obnovení tradičních rodinných a lidských hodnot, zainteresování co největšího počtu obyvatel do společných obecních aktivit a vytvoření fungující komunity s jednotným cílem: příjemné prostředí pro žití s dobrými sousedskými vztahy.

 

Aktuálně je Ráček sponzorován ze členských příspěvků dětí a dospělých, kteří zde navštěvují mimoškolní a vzdělávací aktivity, z dobrovolných příspěvků na jednorázových akcích konaných pod hlavičkou Volnočasového centra Ráček, z grantové politiky. Velmi důležitá pro naši existenci je ovšem podpora Obce Železné a jejích zastupitelů.

 

Záměr do budoucna:

V současné době pracují na OÚ pro Volnočasové centrum Ráček tito zaměstnanci:  Radmila Pavlíčková.

  

Fotografie z dění ve školičce Ráček a z výtvarného kroužku jsou ke shlédnutí zde: http://racekzelezne.rajce.idnes.cz/. Další fotografie naleznete na Facebooku - zde jsou více aktuální.